Data News

Nejzajímavější informace o datech. Zpracované a vytříděné našimi algoritmy.

Komu se zodpovídají algoritmy?

21.09.2018

Víra v neomylnost algoritmů je v dnešní společnosti rozšířená. Jak ale ukazují některé případy, algoritmy nejsou všemocné a mohou negativně ovlivňovat osudy lidí. Kdo je za jejich chyby zodpovědný?

Celý článek

Umělá inteligence potřebuje doktory. Zatím.

17.09.2018

Umělá inteligence (AI) slibuje revoluci v mnoha oborech a jedním z nich je i zdravotnictví. Jenže k tomu, aby se AI naučila správně diagnostikovat pacienty, potřebuje lékaře, kteří ji to naučí. Tedy alespoň zatím.

Celý článek

Data v České televizi

12.09.2018

I Česká televize mluví o datech. Dnes v pořadu 90’ ČT24 na téma otevřená data. Data jsou prostě všude. Proto je nejvyšší čas přijít na naše kurzy.

Celý článek

Uspěli byste u pohovoru?

10.09.2018

Chystáte se na pohovor? Chcete pracovat jako analytik, data scientist nebo programátor? Pak se vám bude hodit seznam 70 otázek, které se točí kolem dat. Můžete si vyzkoušet, jestli na ně znáte odpověď. 😉

Celý článek

Vyhledávejte data

05.09.2018

Potřebujete najít určitý dataset? Google Dataset Search umožňuje prohledávat data na webu. Užitečné.

Celý článek

Jupyter se prosazuje na amerických univerzitách

25.08.2018

Python a Jupyter Notebook se stále více prosazují na amerických univerzitách, zejména v kurzech datové vědy. Pokud chcete udržet krok s nejnovějšími trendy v oblasti dat, měli byste o těchto technologiích získat alespoň základní povědomí. Třeba na kurzech LovelyData

Celý článek

Skoro nikdo si neobjednává zboží hlasem

11.08.2018

I když prodal Amazon desítky milionů zařízení vybavených hlasově ovládanou asistentkou, údajně jen 2 % zákazníků použilo pro svůj nákup hlas. A celých 90 % z těch, kteří pomocí hlasu nakoupilo, to už znovu nezkusilo. Důvod? Odborníci se domnívají, že nákup přes webovou stránku je prostě pohodlnější, než poslouchat všechny možnosti, zapamatovat si je a pak si z nich vybírat.

Celý článek

Roboti nahrazují bankéře

02.08.2018

CEO švédské banky Nordea předpovídá, že finanční sektor potřebuje o 50 % méně lidských pracovníků. Nahradí je automatizace a roboti. Za jak dlouho? Do deseti let. A CEO banky SEB razí následující heslo: "Zautomatizuj všechno, co se dá."

Celý článek

Nejpopulárnější Python projekty

27.07.2018

Python je tak univerzální jazyk, že v něm jde vytvořit snad cokoliv. Máte nápady a chcete se pustit do něčeho nového? Raději se přesvědčte jestli to už neexistuje. Na GitHubu je přehledný, inspirativní a aktualizovaný seznam projektů ze všech možných i nemožných oblastí.

Celý článek

25 nejžádanějších hard skills pro rok 2018

20.07.2018

LinkedIn provedl průzkum a výsledkem je 25 nejžádanějších hard skills, které zaměstnavatelé potřebují v roce 2018. Jaká data byla použita? Profily více než 500 milionů uživatelů, jejich profese a průměrný plat. Taková data už dokážou zachytit aktuální trendy velmi přesně. A výsledek? Velmi často se vyskytovaly pojmy jako jsou Data, Python a SQL. Vzhledem k tomu, že tyto dovednosti na trhu stále chybí, tak to ani není velké překvapení. Pokud se chcete naučit rozumět datům, naše kurzy vám v tom pomohou. Stačí si jen vybrat.

Celý článek

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2018 Colorbee, s.r.o.