Novinky

Nejzajímavější informace o datech. Zpracované a vytříděné našimi algoritmy.

Visidata - Vi pro datovou analýzu

20.10.2019

Šikovný nástroj, který dokáže rychle prohlížet textové soubory, excel a další formáty. A nejen prohlížet, ale i řadit, filtrovat nebo vizualizovat. To vše přímo bleskovou rychlostí. Nevýhoda? Pro někoho možná fakt, že běží jen v terminálu...¯\_(ツ)_/¯

Visidata

Otevřít

Nejpoužívanější Data Science jazyky v roce 2019

22.9.2019

Které programovací jazyky jsou aktuálně nejvíc "in" v oblasti datové vědy.

SQL

SQL je určitě pro začátečníky nejjednodušší. Navíc se stal "must have" pro kohokoliv, kdo pracuje s daty v relačních databázích. Což jsou vlastně všichni - od analytiků až po programátory. Pokud s SQL začnete, zjistíte, že první krůčky jsou snadné a že se dají naučit docela rychle. SQL má také velkou výhodu, že příkazy v něm jsou snadno čitelné a srozumitelné i pro začátečníky.

Python

Současná "jednička" v popularitě mezi všemi, kteří pracují s daty. Nezáleží na tom, co s daty potřebujete dělat a ani v jakém jsou formátu (text, Excel, SQL, atd.). S téměř 100% jistotou už někdo před vámi podobný problém řešil. Díky tomu ušetříte spoustu času. Úkoly, které dříve znamenaly tisíce řádků kódu, dnes hravě vyřešíte s pomocí open-source knihoven, které jejich autoři dávají k dispozici všem. A zdarma.

R

"Erko" je programovací jazyk vyvinutý speciálně pro statistickou analýzu dat. K dispozici je kolem 15 tisíc rozšiřujících balíčků, které nabízí řešení pro široké spektrum problémů práce s daty. K jeho popularitě přispělo i to, že je velmi zdatnou bezplatnou alternativou ke komerčním a placeným nástrojům. Silnou stránkou je určitě vizualizace. R spolu s Pythonem bývají označovány jako dva "opravdové" jazyky Data Science. Ať už si jako "svůj jazyk" vyberete R nebo Python, určitě neuděláte chybu ani s jedním.

Otevřít

Data Science podcasty

19.9.2019

Dojíždíte každé ráno do práce? Co si místo hraní Candy Crush nebo Brawl Stars raději poslechnout něco zajímavého a užitečného zároveň? Zkuste následující podcasty:

Python je na špičce mezi programovacími jazyky!

13.9.2019

Nárůst popularity Pythonu je neuvěřitelný. Podle metodiky IEEE, která kombinuje 11 metrik z 8 různých zdrojů, je Python jasným vítězem.

Náš komentář: A Python na to nepotřeboval ani 30 let. 😜

Otevřít

Tahák pro Markdown

7.9.2019

Markdown je velmi jednoduchý a populární značkovací jazyk, který má široké využití. Můžete v něm psát prózu, dokumentaci, tvořit webové stránky - prostě cokoliv. Na našich kurzech se s ním setkáte například v Jupyter Notebooku. Šikovný tahák proto určitě přijde vhod.

Otevřít

Taháky pro datovou vědu a umělou inteligenci

11.8.2019

A nejen to, ale i Linux, PostgreSQL, Python, strojové učení a spoustu dalších užitečných mini návodů, které se určitě budou hodit. Máme sice malé podezření, že si tyhle taháky psal tento datový vědec hlavně pro sebe, ale na tom vlastně nezáleží. Důležité je, že je zveřejnil a může je tak používat kdokoliv.

Otevřít

Python rozdrtil Javu. Celosvětově. Na Google Trends.

9.7.2019

Titulek, který zní trochu jako clickbait. Ve skutečnosti ukazuje obrovský nárůst popularity Pythonu. Celosvětově i v USA. A v ČR? Tam souboj vychází nerozhodně. Python, Java, JavaScript - Google Trends

Otevřít

Python vděčí za obrovskou popularitu knihovně Pandas a hlavně read_csv

26.6.2019

Souhlasíme. A dodáváme, že kromě read_csvread_excel. 😀

Otevřít

Kolik platí společnosti nejlepším programátorům?

19.6.2019

Je obecně známo, že programátoři si mohou přijít na pěkné peníze. Některé firmy platí více než dobře i začínající juniory, o seniorech ani nemluvě. Autoři stránek levels.fyi se rozhodli, že platy zmapují, aby byly tyto údaje veřejně k dispozici. Pokud začnete lapat po dechu, protože uvedených částek ani zdaleka nedosahujete, je nutné si uvědomit pár základních věcí:

  • údaje jsou z USA
  • reportovali je sami uživatelé
  • jedná se jen o pár oborů
  • a jen několik desítek firem
  • jde o roční příjem
  • peníze neznamenají štěstí 😜
Otevřít

Tahák pro formátování řetězců v Pythonu

11.6.2019

Jsme jen lidé, takže si nemůžeme pamatovat vše. A proto jsou tu taháky, které nám pomohou. Třeba z formátováním řetězců v Pythonu.

Například: Potřebujeme očíslovat agenty a chceme, aby číselná řada začínala dvěma nulami. 😉

for agent in range(1,8):
    print("Agent {:0>3d}".format(agent))
Otevřít

Slevy, novinky a užitečné informace.

Posíláme občasný email, aby Vám nic důležitého neuteklo.

Odběr novinek

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2018 – 2019 Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz