Nejlepší dárek je vzdělání. Dárkové poukazy

Novinky

Nejzajímavější informace o datech. Zpracované a vytříděné našimi algoritmy.

6 důvodů proč se naučit SQL

5.12.2018
  1. Zpracujete více dat, rychleji
  2. SQL je standardem
  3. Zvládnete pracovat s miliony řádků
  4. SQL je základem pro vizualizaci dat
  5. SQL vypadá skvěle ve vašem CV
  6. SQL je přiměřeně snadné (a je proto nejlepším prvním krokem pro datovou vědu)

Detailní vysvětlení najdete v článku. A taky na našich SQL kurzech a bootcampech!

Otevřít

Tahle myšlenková mapa vám pomůže pochopit datovou vědu

28.11.2018

Hezky zpracovaná myšlenková mapa, který zachycuje komplexní svět datové vědy. I přes svojí rozsáhlost tam stále ještě nějaké technologie chybí. 😜

Otevřít

Firmy by měly platit za vzdělávání svých zaměstnanců

16.11.2018

Nedostatek digitálních dovedností je pro většinu firem jedním z největších problémů. Jen v Evropě bude do roku 2020 neobsazených 900 000 pracovních míst, kvůli nedostatku digitálních dovedností. Firmy by proto měly zřídit fondy, které budou zaměstnancům platit celoživotní vzdělávání, aby zůstali zaměstnatelní. To si myslí šéf Adecco.

Otevřít

Data a Python na českých školách

12.11.2018

Informatika na všech školách - od mateřských až po maturitu. Projekt, který podporuje změnu orientace školského předmětu informatika z uživatelského ovládání směrem k základům informatiky jako oboru. Python samozřejmě nemůže chybět. Autorům projektu tleskáme.

Otevřít

Oficiální jazyk vědců? Ani angličtina, ani čínština.

6.11.2018

Určitě budete souhlasit, že oficiálním jazykem vědy je angličtina. Díky obrovskému rozvoji vědy v Asii, jí na paty začíná šlapat čínština. Ale možná, že je oficiálním jazykem vědy úplně jiný jazyk. Jeffrey Ding, výzkumník z Oxfordu, vyslovil překvapivou hypotézu: "Myslím si, že jazykem budoucnosti nebude ani angličtina ani čínština, ale Python!"

S tímto názorem v LovelyData souhlasíme! 😃

Otevřít

Proč je Jupyter Notebook tak oblíbeným nástrojem datových vědců

31.10.2018

TLDR: je zdarma a open-source, má velkou a opravdu zapálenou komunitu uživatelů a vývojářů, podporuje mnoho programovacích jazyků, perfektně kombinuje kód, výsledky výpočtů, text a multimédia. A to vše v jednom formátu, který se dá snadno sdílet s ostatními, ať už používají Linux, macOS nebo Windows.

Jupyter Notebook se naučíte používat na našich Pythoních kurzech.

Otevřít

Revoluce 4.0 – s námi se bát nemusíte!

26.10.2018

Nejnovější zpráva Světového ekonomického fóra říká, že už za sedm let bude více jak polovina pracovních míst patřit robotům.

Nových míst adaptovaných na nový typ práce bude ale mnohem víc. Proto už teď myslete na svou budoucnost a pojďte se s námi připravit. Uděláme z Vás experty na data - stanete se nepostradatelným odborníkem. Naše otevřené kurzy jsou tu pro Vás!

Otevřít

Rychlá datová věda na GPU

21.10.2018

Objevila se nová sada knihoven, která využívá GPU (grafický procesor). Slibuje rychlost a nízkoúrovňové optimalizace a zároveň pohodlný vývoj díky Python API. Jediným "omezením" tak zůstává závislost na NVIDIA CUDA. Výhodou je, že se jedná o open-source software.

Otevřít

Jak přesvědčit šéfa, aby Vám zaplatil kurz?

17.10.2018

Jak přesvědčit šéfa, aby Vám zaplatil kurz? Použijte naši šablonu!

Stačí jen 2 kliknutí a šéf dostane pádné argumenty pro rozvoj svých zaměstnanců. Šablonu najdete na www.lovelydata.cz/presvedcte-sefa/

Otevřít

Data pomáhají "přelstít" realitní makléře

15.10.2018

Zajímavý článek, i s konkrétním návodem, jak využít data a analýzu ke koupi bytu. Autor dodává: "Měl jsem výhodu, kterou ostatní kupující nemají. Proto jsem snadno mohl vyvrátit falešná prohlášení o popularitě bytů. Nebyl jsem tak pod tlakem, abych musel hned kupovat." Za přečtení stojí i diskuze pod článkem.

Otevřít

Odběr novinek

Chci zasílat novinky, slevy a další informace, aby mi nic důležitého neuteklo.

Odběr novinek

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2018 Colorbee, s.r.o.