Novinky

Nejzajímavější informace o datech. Zpracované a vytříděné našimi algoritmy.

Kde se používá Python? Skoro všude!

16.3.2019

Python ušel od svých začátků už hezký kus cesty.

Přehledný a krátký přehled, v jakých odvětvích se používá najdete přímo na stránkách Pythonu 🐍

Otevřít

Jak naprogramovat auto, aby řídilo samo

5.3.2019

Možná je to jednodušší, než si myslíte.

Stačí absolvovat on-line kurz, který vás to naučí. Tvůrci odhadují, že vám to zabere 4-6 měsíců. Po absolvování můžete najít práci v jednom z nejatraktivnějších oborů současnosti.

A jaký jazyk budete používat pro programování aut? Určitě vás nepřekvapí, že volba padla na Python! 🐍

Otevřít

Python 3.7 je k dispozici na Windows 10 App Store

1.3.2019

A to je velká novinka. Zejména pro netechnické uživatele, kteří se nevyžívají v instalaci software. A také pro firmy, kterým dal Microsoft jasně najevo, že instalace Pythonu na PC uživatelů je OK.

Otevřít

Python jazykem roku 2018

24.2.2019

Python měl největší nárůst ve srovnání s předchozím rokem.

Skoro 20 let byly v top 3 jazyků C, C++ a Java. Python se nyní k těmto jazykům připojil. A z dobrých důvodů.

Je to nejčastěji vyučovaný první jazyk na univerzitách, je také číslo jedna ve statistice, v AI (umělá inteligence), jednička ve scriptování a také nejpoužívanější pro psaní systémových testů. Navíc, je často používán pro vývoj webů a pro vědecké výpočty. Python je prostě všude.

Otevřít

SQL: Jedna z nejcennějších dovedností

14.2.2019

Během své kariéry jsem se naučil mnoho dovedností, ale žádné technické dovednosti nejsou užitečnější než SQL. SQL je pro mě nejcennější hned z několika důvodů:

  1. Využijete ho v různých rolích a disciplínách.
  2. Naučíte se ho jednou a nepotřebujete se ho pak učit znovu.
  3. Vypadáte jako superhrdina. Protože není moc lidí, kteří by SQL ovládali opravdu dobře.

Přesně to napsal šéf týmu, který nabízí databázi jako službu (database as a service). A umístil to na Hacker News. Tento příspěvek vyvolal několik stovek reakcí za jediný den. Něco na tom jeho tvrzení o SQL asi bude. 😃

Otevřít

Firmy testují uchazeče na SQL

30.1.2019

Zajímavý report zveřejnila firma, která pomáhá zaměstnavatelům s technickými testy pro uchazeče. Za minulý rok otestovala 112 654 uchazečů ze 121 zemí.

Přehled ukazuje současné trendy. SQL byl 2. nejžádanějším jazykem.

Hlavním důvodem je fakt, že digitální revoluce je v plném proudu. Poptávka po lidech, kteří umí pracovat s daty, proto roste.

Otevřít

Co číst, když vás baví data

21.1.2019

Priceonomics je jedním ze zdrojů, který doslova hýří daty, grafy a průzkumy. Každý, kdo se zajímá o data, si tu něco najde. A není divu, když jejich motem je: "Přetváříme data v úžasné příběhy".

Otevřít

Hledáte lepší práci? Připravit se na pohovor je tak snadné...

17.1.2019

Hledáte lepší práci? A budou součástí pohovoru technické otázky? Je příjemné, když dá někdo dohromady seznam, který vám pomůže s přípravou. Ať už je to Python nebo SQL anebo něco jiného.

Otevřít

Naučil se Python po 60. A získal Nobelovu cenu.

11.1.2019

Titulek jak z bulvárního časopisu, který je o to pikantnější, že je pravdivý. Americký profesor a ekonom Paul Romer je jedním ze dvou laureátů Nobelovy ceny za ekonomii pro rok 2018. Na svém webu vysvětluje, jak nejdříve používal proprietární software a proč raději přešel na Jupyter notebook a Python.

Inspirující čtení které ukazuje, že kódovat se může naučit každý, i když mu je víc než 20 let.

Otevřít

Python otevřel programování obrovskému novému publiku. Lidem, co nejsou ajťáci.

2.1.2019

Mnoho uživatelů se snaží získat dovednosti v Pythonu, které jim pomohou v "netechnických" pracovních pozicích. Lidé z marketingu v něm mohou vytvářet statické modely, které měří efektivitu kampaní. Vysokoškolští profesoři mohou ověřit, zda správně známkují studenty. Novináři používají Python pro automatizovaný sběr dat z internetu. A tím výčet zdaleka nekončí

The Economist píše o tom, jak se Python dostal na vrchol popularity programovacích jazyků. A i o tom, proč byste se ho měli naučit i vy.

Otevřít

Data, Python a SQL: Novinky a užitečné informace.

Posíláme občasný email, aby Vám nic důležitého neuteklo.

Odběr novinek

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2018 – 2019 Colorbee, s.r.o.