O nás

Na začátku byla jediná otázka: Jak naučit běžné uživatele využívat data?

Data: Nejvíc sexy job 21. století

Každý den a v každé oblasti našeho života vzniká nepředstavitelné množství dat. Lidé, kteří umí zpracovat data a správně jim porozumět jsou dnes potřeba v každém odvětví bez rozdílu. Bohužel, nabídka vzdělávání v této oblasti stále pokulhává za potřebami naší informační společnosti.

Co je to datová gramotnost?

Určitě je vám známý pojem "počítačová gramotnost", tedy schopnost ovládat a využívat počítač, která je již v osnovách základních škol. Myslíme si, že "datová gramotnost" by ji měla hned následovat. Schopnost pracovat s daty je v současnosti potřebnou dovedností ve všech oborech.

Programování i pro běžné uživatele

Když mluvíme o programování, které zvládnou běžní uživatelé, nemáme tím na mysli vytváření komplexních systémů, které řídí letový provoz, e-shopy nebo bankovní systémy.

Naše základní kurzy jsou postavené tak, aby je zvládli i úplní začátečníci začátečníci.

Praxe nade vše

Máme pro vás praktické a rychle pochopitelné úlohy, díky kterým si ušetříte čas a zjednodušíte úkoly, na kterých vaši kolegové tráví hodiny. Chceme vám dát do rukou nástroj, který vám umožní v práci a v podnikání vyniknout. Nemusíte tak trávit čas prací, která lze zjednodušit a zautomatizovat.

Základem jsou kvalitní lektoři

Aby mohl lektor látku dobře a srozumitelně vysvětlit, je nutné, aby měl sám dlouholeté zkušenosti s danou problematikou v praxi. Naši lektoři tyto požadavky splňují na 100 %.

Překonáváme strach z programování

Dnešní software umožňuje i "obyčejným" lidem naučit se základy programování. Jen je potřeba jim vše vysvětlit bez zbytečné odborné hantýrky a názorně ukázat na příkladech, které mohou ihned použít. A hlavně, vše pořádně procvičit. Přesně to byla myšlenka, která stála u zrodu Lovely Data.

Jedinečná příležitost

Dnešní doba je z tohoto pohledu skvělá. Protože za software - od operačního systému, přes kancelářský software až po nástroje pro pokročilou datovou analýzu nemusíte platit vůbec nic. Jsou zdarma. A nejen, že vás nic nestojí, jsou na takové úrovni, že se snadno vyrovnají nebo dokonce i překonávají komerční software, za který jinak musíte platit vysoké částky.

Proto považujeme za důležité, aby lidé uměli tyto nástroje využívat beze strachu, že se jedná o software pouze pro specialisty.

Nedostatek lidí, kteří to s daty umí

Dnešní počítačové systémy generují obrovské množství dat. Jak tato data zpracovat a hlavně - jak se v nich vyznat? To jsou otázky, které si kladou všechny firmy bez rozdílu. Tabulky a tabulkové procesory (jako např. Excel, Libre Office a další), jsou populární nástroje, které najdete v každé kanceláři. Jenže lidé, kteří toho umí trochu víc, dokáží data zpracovat a dostat z nich smysluplné výsledky, jsou nedostatkovým zbožím.

Nová, unikátní metoda

Z vlastní praxe víme, že nejlepší a nejrychlejší metoda je, když vám zkušenější kolega ukáže jak na to. A vy máte možnost se ho zeptat. Proto jádro našich kurzů tvoří prezenční kurzy, kterých se účastníte naživo a které vede expertní lektor. Naše zkušenosti nám opakovaně potvrzují, že pro většinu lidí je to nejlepší a nejefektivnější metoda, jak se něco nového naučit a umět to pak využít v praxi.

Proč Python a data?

Jedním z nástrojů, které vás naučíme používat je Python, který má rozsáhlý ekosystém pro usnadnění práce s daty.

Existuje mnoho důvodů proč zrovna Python. vybereme tři nejdůležitější:

  • Jednoduchý jazyk na pochopení i pro ne-programátory a začátečníky
  • Rychlý a výkonný
  • Nesmírně populární (patří do první pětky)

S daty už dělám, používám Excel

Excel (a další tabulkové procesory jako třeba Libre Office) jsou vynikající nástroje na prohlížení dat a rychlou analýzu. Mají ale svoje limity. Ať už se týkají maximálního počtu řádků a sloupců, rychlosti zpracování, manuálního čištění nebo schopnosti automatizace.

Python nebo Excel?

Chceme zde připomenout, že toto není souboj mezi Pythonem a Excelem. Obě tyto technologie považujeme za nástroje, které se skvěle doplňují. Nemusíte používat Python k procházení dat (ale můžete), a na druhou stranu Excel není nejvhodnější nástroj na čištění dat nebo automatizaci úkolů (ale můžete ho tak používat). Důležité je mít ten správný nástroj ve správný čas.

Python je mocný nástroj, ale obecně je opravdu dobrý ve dvou věcech:

  1. prozkoumávání dat - pomáhá vyčistit a dát dohromady data do formátu, který je snadno použitelný, vhodný pro další analýzu i práci v Excelu;
  2. automatizaci čištění dat - jako například chybějící data, nesourodá data, sjednocení dat, a podobně.

Excel není na tuto práci vždy vhodný. Dokonce i když ovládáte klávesnici jako DJ svůj pultík, může vám trvat hodiny vyčistit a dostat i ty nejmenší datové soubory do bodu, kde můžete dělat věci jako kontingenční tabulky a podobně. Zejména máme na mysli nekonečné operace typu Vybrat - Vyjmout - Vložit. Tady Python rozhodně umí pomoct.

A co makra nebo VBA?

Umíte v Excelu používat makra nebo VBA? Tak to se vám bude líbit Python. Práci v něm si osvojíte rychleji a snadněji.

Jsem začátečník. Zvládnu kurzy?

Ptáte se, jestli kurzy zvládnete i když jste nestudovali informatiku a z matematiky jste neměli jedničku? U každého kurzu je uvedeno pro koho je určen a jaké jsou základní požadavky na účastníky. Upřímně - pokud pracujete s počítačem a zvládáte základy Excelu, tak nevidíme důvod, proč byste alespoň naše začátečnické kurzy nezvládli.

Budu mít lepší kariéru a vydělám si víc peněz?

Určitě, pokud budete umět něco, co většina ostatních neumí a pokud po tom bude poptávka. Data do této kategorie rozhodně patří.

Firmy chtějí datové specialisty ...

Naučte se dovednosti, které zaměstnavatelé poptávají právě teď. Pracovní inzeráty se přímo hemží výrazy jako SQL, datová analytik, Data Scientist nebo jen prostým "někdo šikovný, kdo nám pomůže s daty".

... a platí za ně zlatem

Data, Big Data, Python, R, SQL, datová analýza, statistika, reporty, tabulky, grafy a podobně. To jsou všechno dovednosti, které firmy chtějí a potřebují. Zaměstnavatelé dnes takové znalosti platí zlatem (tedy skoro).

Rozumíte datům a umíte je analyzovat? My ano. Pokud chcete, naučíme vás to.

Sdílejte naše stránky s ostatními

Chceme, aby víc lidí rozumělo datům a umělo s nimi pracovat. Děkujeme.

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2018 – 2020 Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz