Nejpoužívanější Data Science jazyky v roce 2019

Zpět na blog

data-science

Které programovací jazyky jsou aktuálně nejvíc "in" v oblasti datové vědy.

SQL

SQL je určitě pro začátečníky nejjednodušší. Navíc se stal "must have" pro kohokoliv, kdo pracuje s daty v relačních databázích. Což jsou vlastně všichni - od analytiků až po programátory. Pokud s SQL začnete, zjistíte, že první krůčky jsou snadné a že se dají naučit docela rychle. SQL má také velkou výhodu, že příkazy v něm jsou snadno čitelné a srozumitelné i pro začátečníky.

Python

Současná "jednička" v popularitě mezi všemi, kteří pracují s daty. Nezáleží na tom, co s daty potřebujete dělat a ani v jakém jsou formátu (text, Excel, SQL, atd.). S téměř 100% jistotou už někdo před vámi podobný problém řešil. Díky tomu ušetříte spoustu času. Úkoly, které dříve znamenaly tisíce řádků kódu, dnes hravě vyřešíte s pomocí open-source knihoven, které jejich autoři dávají k dispozici všem. A zdarma.

R

"Erko" je programovací jazyk vyvinutý speciálně pro statistickou analýzu dat. K dispozici je kolem 15 tisíc rozšiřujících balíčků, které nabízí řešení pro široké spektrum problémů práce s daty. K jeho popularitě přispělo i to, že je velmi zdatnou bezplatnou alternativou ke komerčním a placeným nástrojům. Silnou stránkou je určitě vizualizace. R spolu s Pythonem bývají označovány jako dva "opravdové" jazyky Data Science. Ať už si jako "svůj jazyk" vyberete R nebo Python, určitě neuděláte chybu ani s jedním.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními

nebo nám napište něco hezkého. Děkujeme!

Zpět na blog

Pandas 2 - CSV, Excel, SQL, API a JSON

Pokročilé techniky pythonovské knihovny Pandas. Naučte se načítat data z různých zdrojů, čistit je a slučovat.

Zobrazit kurz

Microsoft Power Pivot pre Excel

Zoznámte sa s analytickým nástrojom PowerPivot.

Zobrazit kurz

Začíname s Excelom

Zoznámte sa a naučte sa pracovať s Excelom.

Zobrazit kurz

Hledáme další autory

Publikujte na Lovely Blogu a inspirujte ostatní! Sdílením svých znalosti si budujete osobní značku.

Kontaktujte nás

Odběr novinek

Očekáváme, že v příštích 12 měsících získáme alespoň 2000 dalších odběratelů. Přidejte se k nim a získávejte exkluzivní informace, návody a slevy. Zdarma!

Lovely novinky zdarma, přímo do vašeho emailu.

Chci odebírat novinky

Copyright © 2018-2022, Colorbee, s.r.o.

Design by grafikli.cz