Základy strojového učení

Videa 1h 27m · 12 lekcí · Začátečníci

Základy strojového učení

Videa 1h 27m · 12 lekcí · Začátečníci

Přehledový kurz o možnostech strojového učení. Od základů až po neuronové sítě. Vyvážená kombinace teorie a praktických zkušeností.

8 000 Kč 3 500 Kč +DPH

Koupit kurz

 Strojové učení  Machine Learning  Modely  Data  Neuronové sítě  Frameworky  Python  Scikit-learn  Pandas

Autor kurzu: Tomáš Peterka

Tento kurz je ideální pro studenty, pedagogy, novináře, analytiky, programátory, konzultanty, manažery a další zájemce, kteří chtějí získat základní přehled o strojovém učení.

Kurz lze absolvovat i bez znalosti programování. V praktické části je možné pouze sledovat výklad lektora. Díky tomu není vyžadována žádná instalace software.

Obsah kurzu

Videa

7

1. Úvod

2. Lineární modely

3. Složitější modely

4. Příprava dat

5. Trénování modelu

6. Frameworky

7. Závěr

Soubory

5

train.csv

cisteni.ipynb

nasazovani.ipynb

trenovani.ipynb

vizualizace.ipynb

Co se naučíte

V tomto kurzu se seznámíte s nejčastěji používanými modely strojového učení. Zjistíte jak se liší, na co se hodí a jaká jsou jejich omezení. Po absolvování kurzu budete schopni rozhodnout, které technologie a postupy jsou vhodné pro vaše potřeby.

Data a modely

Klíčovým prvkem strojového učení jsou data, kterým se kurz také podrobně věnuje. Poznáte typy dat, jak zjistit jejich rozložení v prostoru a jak je připravit pro konkrétní modely. Dotkneme se také odpovědnosti za přípravu dat - jestli je čištění součástí modelu nebo jestli by data již měla být dodána vyčištěná.

Neuronové sítě

Seznámíte se i s pokročilejšími tématy, jako jsou např. hluboké neuronové sítě, jak fungují a k čemu se hodí. Neuronové sítě jsou velmi silné modely s širokými možnostmi. Tento základním kurz téma neuronových sítí nezpracovává do hloubky. Učení neuronových sítí je náročné (a to i výkonově) a proto by vydalo na samostatný kurz.

Nejpoužívanější frameworky

V kurzu poznáte nejpoužívanější technologie a frameworky strojového učení. Probereme i komerční platformy, které jsou vhodné, pokud máte velmi velká data (Big Data) nebo pokud integrujete data z více zdrojů a nechcete (nebo nemůžete) investovat do vlastního datového skladu.

Praktická řešení

Z praktické stránky si ukážeme jedno z nejpoužívanějších řešení pro správu modelů a experimentů, které můžete snadno nasadit ve své firmě.

Co získáte

  • Úvod do strojového učení (Machine Learning).
  • Více než 87 minut videolekcí.
  • Kurz od lektora s bohatou praxi v oblasti strojového učení.
  • Přehledný a srozumitelný výklad.
  • Vyváženou kombinace teorie a praxe.
  • Přehled o klíčových technologiích.
  • Neomezený přístup ke všem materiálům po dobu 12 měsíců.

Počítač

  • Volitelně: Pro praktickou část se předpokládá základní znalost jazyka Python a knihovny Pandas na úrovni kurzu Python pro analytiky.
  • Volitelně: Pokud chcete provádět praktickou část spolu s lektorem, budete potřebovat funkční instalaci: Python, Jupyter notebook a knihoven Scikit-learn a Pandas.
  • Dostatečně rychlé a stabilní připojení.
Koupit kurz

Hodnocení studentů

Jan

Jednoduchost a lehkost cvičení -> jsem začátečník“

Vladimír

„Profesionální a srozumitelné => spokojen. Jistota po absolvování, výborné spojení znalostí lektora s odzkoušením.“

Lýdia

„Ďakujem aj za skutočne skvelé videá. Kvitujem aj to, že počas vysvetľovania používate jasné fakty, postupy, držíte pozornosť študenta na danej látke, zbytočne neobkecávate... Taktiež, že cvičenia z kurzu aj s riešeniami máte zhrnuté v pdf súboroch, ktoré si môžeme stiahnuť.“

Učí se s námi

ČEZ Distribuce

Ministerstvo vnitra ČR

Pražská energetika

Bosch

RAIFFEISENBANK

Dr. Max

a mnoho dalších

Copyright © 2018-2021, Colorbee, s.r.o.

Design by grafikli.cz

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Fotografie: lektoři, grafikli.cz, icons8.com