Nejpoužívanější Data Science jazyky v roce 2019

22.9.2019

Které programovací jazyky jsou aktuálně nejvíc "in" v oblasti datové vědy.

SQL

SQL je určitě pro začátečníky nejjednodušší. Navíc se stal "must have" pro kohokoliv, kdo pracuje s daty v relačních databázích. Což jsou vlastně všichni - od analytiků až po programátory. Pokud s SQL začnete, zjistíte, že první krůčky jsou snadné a že se dají naučit docela rychle. SQL má také velkou výhodu, že příkazy v něm jsou snadno čitelné a srozumitelné i pro začátečníky.

Python

Současná "jednička" v popularitě mezi všemi, kteří pracují s daty. Nezáleží na tom, co s daty potřebujete dělat a ani v jakém jsou formátu (text, Excel, SQL, atd.). S téměř 100% jistotou už někdo před vámi podobný problém řešil. Díky tomu ušetříte spoustu času. Úkoly, které dříve znamenaly tisíce řádků kódu, dnes hravě vyřešíte s pomocí open-source knihoven, které jejich autoři dávají k dispozici všem. A zdarma.

R

"Erko" je programovací jazyk vyvinutý speciálně pro statistickou analýzu dat. K dispozici je kolem 15 tisíc rozšiřujících balíčků, které nabízí řešení pro široké spektrum problémů práce s daty. K jeho popularitě přispělo i to, že je velmi zdatnou bezplatnou alternativou ke komerčním a placeným nástrojům. Silnou stránkou je určitě vizualizace. R spolu s Pythonem bývají označovány jako dva "opravdové" jazyky Data Science. Ať už si jako "svůj jazyk" vyberete R nebo Python, určitě neuděláte chybu ani s jedním.

Slevy, novinky a užitečné informace.

Posíláme občasný email, aby Vám nic důležitého neuteklo.

Odběr novinek

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2018 – 2020 Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz